دیوار ها را کاغذ دیواری کنیم یا رنگ؟

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری ؟

دیوار ها را کاغذ دیواری کنیم یا رنگ؟

رنگ و کاغذ دیواری هر کدام مزیت و معایبی دارند که نمیتوان براحتی از آنها گذشت شما باید با بررسی هر کدام از آنها تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها براتان مناسب است .

این نکات به شما کمک میکند که اطلاعات بیشتری بدست بیاورید و تصمیم نهایی را بگیرید و طراح دکوراسیون منزل خود باشید .

اولین دلیل که کاغذ دیواری را نسبت به رنگ برتری میدهد این است که کاغذ دیواری دارای طرح و رنگ متنوع وزیبا است.

رنگها ظاهری ساده دارند فقط میتوانید به وسیله یک رنگ مکمل آنها را از سادگی در بیاورید 

اما کاغذ دیواری ها هستند که برخلاف رنگ روغن تنوع در رنگ وطرح  های بسیار زیادی دارند از رنگ سفید خامه ای تا آبی فیروزه ای و.. و همچنین دارای طرح های کلاسیک اسپرت مدرن پتینه و سه بعدی و.... 

142

دلیل دوم برتری کاغذ نسبت به رنگ در نحوه انتخاب رنگ در کاغذ دیواری است .

شما در هنگام انتخاب کاغذ دیواری میتوانید برای کل دیوارها از طرح ساده نقش دار و یا ترکیبی از هر نوع را استفاده کنید و یا حتی میتوان در برخی قسمت ها از کاغذ دیواری استفاده کنید و مابقی را رنگ بزنید.

14

از مزیت دیگر کاغذ دیواری عمر و دوام کاغذ دیواری نسبت به رنگ است.

هنگامی که شما از یک کاغذ دیواری با کیفیت خوب را برای منزل استفاده میکنید سالهای متمادی در خانه شما ماندگار است.

اما رنگ پس از گذشت زمان تقریبا 1 یا 2 درجه تغییر رنگ داده و ظاهر نه چندان زیبا به خود میگیرد.

نصب و اجرای کاغذ دیواری نسبت به رنگ سریع تر اجرا میشود

و به نسبت شما هر چه سریعتر میتوانید از فضای خانه استفاده کنید و همچنین کاغذ دیواری پوشش بهتری نسبت به رنگ دارد و معایب دیوار و ترک های کوچک و موج ها را می پوشاند.

2

ویژگی مشترک در رنگ و کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آنهاست

اگر نگران شستشو کاغذ دیواری هستید باید بدانید کاغذ دیواری را هم با آب و هم با مواد شوینده میتوان تمیز کرد اما در رنگ وقتی با خودکار یا هر وسیله دیگر کثیف شود نمیتوان آن را تمیز کرد.

خاصیت بی بو بودن کاغذ دیواری و همچنین عدم ریخت و پاش از مزیت مهم دیگر کاغذ دیواری است.

بعد از رنگ کردن منزل با رنگ روغن تا مدت ها بوی آزار دهنده در منزل حس میشود و برای سلامتی نیز مضر است  این در حالی است که کاغذ دیواری مناسب و استاندارد هیچ گونه بویی ندارد .

برای رنگ زدن نیاز است که فرش ها و مبلها را جمع کرده و روی آنها نایلون کشید تا رنگ و گردو خاک باعث کثیفی روی مبل و فرش نشود.

برای نصب کاغذ دیواری کافی است که فرش ها را به فاصله یک متر از دیوار تا کرده و بعد از انجام کار با کشیدن یک دستمال روی سطح زمین میتوانید وسایل را به جای اول برگردانید و مشکل جابه جایی وسایل را هم نخواهید داشت.

با انتخاب مناسب کاغذ دیواری میتوانید جلوه مناسب و حس و حال منحصر به فرد در خانه ایجاد کنید تنوع در طرح و رنگ و کاغذ دیواری آنقدر زیاد است که از میان آنها با رعایت نکات به راحتی میتوانید برای خانه بزرگ یا کوچک خود بهترین را انتخاب کنید .

کاغذ دیواری ها میتوانند نقطه کانونی در خانه شما باشند و هر دیوار شما در کمترین زمان  به آن چیزی که میخواهید  تبدیل شوند و به هر اتاق و دیوار شخصیتی جدا ببخشند.

4

مزیت دیگر کاغذ دیواری و پوستر این است که به شما اجازه می دهند تجربه ای از دکوراسیون لوکس با بافت گرم و جذاب را داشته باشید ترکیب جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل .

در خانه هایی با فضای کوچک بهتر است از تلفیق رنگ و کاغذ باهم استفاده شود زیرا رنگ به دلیل لعاب و سطح براق خود نور را بهتر از کاغذ دیواری منعکس میکند و در نتیجه باعث روشن تر شدن فضای داخلی میشوند همچنین خانه بزرگتر به نظر میرسد.

4

وجود بافت های متنوع در کاغذ دیواری 

اگر آنقدر جزئی نگر هستید که حتی بافت دیوارهایتان هم برایتان مهم است بهترین انتخاب برای شما کاغذ دیواری است . کاغذ دیواری به شما کمک میکند تا ترکیبی از بافت های مختلف گرم و جذاب را دردکوراسیون لوکس منزلتان داشته باشید .